poniedziałek, 14 stycznia 2013

A może porządki w szafie?


Uporządkujmy swoją szafę razem ! 
Od dawna zabieram się do generalnych porządków w swojej szafie, 
cały czas zwalam winę na brak czasu, jednak od czegoś trzeba zacząć swoją modową rewolucje ! :)  

Często jak przeglądasz swoją szafę uważasz, że masz za mało ciuchów? I odwrotnie , że masz ich za dużo! 
Czasami kupujesz ciuchy bez zastanowienia, i po upływie pewnego czasu uważasz, że nie pasują do Ciebie, po czym odkładasz je na wieki na półkę? Zacznij ze mną to poukładać ! 

Oto porady jak to zrobić : 

1. Przerabiaj ubrania!
 
 Mam dość tego, że mnóstwo ubrań leży w szafie nieużywanych,bo albo mi się znudziły albo z jakiegoś innego powodu leżą nieużywane. czas by to zmienić!
Pomyśl czy jakiś t-shirt nie byłby fajniejszy gdyby się go skróciło , lub dodało kieszonkę lub dodało jakieś ćwieki... Jest wiele opcji! Jeżeli masz rzeczy z którymi nic nie robisz, wsadź je do jednego wora i co jakiś czas jakiś czas wyjmuj i baw się w przerabianie , nic nie tracisz :) 

2. Oddaj jeśli nie potrzebujesz
Staraj się wszystko wykorzystać. Jeżeli jednak uważasz, że ubranie na pewno na nic Ci się nie przyda to oddaj je ludziom, którzy nie mają pieniędzy na nowe ciuchy. Dlatego zapakuj swoje ubrania w siatkę i wrzuć do kontenera PCK. Jeśli posiadasz informację o rodzinie, która potrzebuje ubrań, możesz im je osobiście przekazać. PO CO WYRZUCAĆ TO CO JEST DOBRE,JEŚLI MOŻESZ POMÓC INNYM, PAMIĘTAJ O TYM!

3. Wyjdź na swoje 

Jeśli jednak uważasz, że szkoda Ci wydać ubrania, za które zapłaciłaś niemałe pieniądze, możesz oddać je do second handu. Dzięki temu w porozumieniu z właścicielką wycenisz ubrania i po ich sprzedaży odzyskasz część utraconych pieniędzy. Za te odzyskane pieniądze będziesz mogła kupić nowe ubrania.

4. Coś za coś 


Wymieniaj się, to również dobry sposób by wyjść na swoje. Rzeczy, które dawno Ci się znudziły być może będą się podobać Twojej koleżance ? Urządź spotkanie wśród znajomych i przejdź do zabawy w wymianę.
Jeśli jednak nie chcesz wymieniać się z koleżankami, możesz poszukać informacji o większych imprezach tego typu organizowanych w dużych miastach.


5. Bądź konsekwentna!

Nie warto zatrzymywać czegoś w czym nie chodzisz, na koniec jeszcze raz sprawdź wszystko .
W dobrym porządkowaniu może Ci pomóc układanie różnych kompletów. Pomyśl co do czego możesz nosić. Często jest tak ,że kupujesz coś, a potem nie masz do czego uboerać. Pozbądź się tego nawyku. Przy okazji , można wymyślić coś na prawdę fajnego podczas układania kompletów, pobaw się swoimi ubraniami! Do tego może Ci się przydać specjalny manekin , pomyśl o tym ;)

7 komentarzy:

 1. obserwuje bloga i zapraszam do mnie ; www.testujto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. aaa pasowałoby mi w końcu posprzątać oj pasowało, ale ciężko się zabrać :)
  obserwuję. usuń weryfikację obrazkową jak nie wiesz co i jak to pisz u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak , trzeba się w końcu do tego zabrać ! Ja już zaczęłam :)

   Usuń
 3. Za świetnie prowadzonego bloga zostajesz przeze mnie nominowana do Liebster Award!
  Po szczegóły zapraszam tutaj: http://seeforyourselfyouareunique.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja narazie mam to w planach , a co z tego wyjdzie zobaczymy :)
  Dodaję do obserwownaych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że porządki w szafie to fajna sprawa,ja je już prawie kończę i efekt jest zadowalający, trzymam kciuki za Twoje porządki :)

   Usuń